Drejt votimit në parlament të heqjes së qeseve plastike një përdorimshe

- Advertisement -

-E mbarë dita sot sepse ndryshimet ligjore që ndalojnë qeset plastike njëpërdorimshe u miratuan në Komisionin për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut.Mirënjohje për dakordësinë e kolegëve deputetë. Dëshmuan se mbështesin jo thjesht një ndryshim ligjor, por zgjedhin

✅ Shëndetin e secilit prej nesh
🌳 Mjedisin e pastër
❌ Një mendësi të re pa plastikë
🔜Shpejt shkojmë drejt 🗳 votimit në Parlament, për t’u dhuruar fëmijëve 1️⃣ qershorin pa qese 🌸 Ndërsa ne të rriturit duhet të rifitojmë “vesin” e pazarit me torbë 👜, shkruan në faqen e saj ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro.
Mirënjohje për dakordësinë e kolegëve deputetë. Dëshmuan se mbështesin jo thjesht një ndryshim ligjor, por zgjedhin
✅ Shëndetin e secilit prej nesh
🌳 Mjedisin e pastër
❌ Një mendësi të re pa plastikë
🔜Shpejt shkojmë drejt 🗳 votimit në Parlament, për t’u dhuruar fëmijëve 1️⃣ qershorin pa qese 🌸 Ndërsa ne të rriturit duhet të rifitojmë “vesin” e pazarit me torbë 👜, shkruan në faqen e saj ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...