Dhurata nga Londra në Sarandë enkas për fëmijēt e Shtëpisë së Fëmijëve “ Vangjel Pulla”

- Advertisement -

Një sasi e konsiderueshme ndihmash e dhuratash enkas për fëmjët e Shtëpisë së Fëmijëve “Vangjel Pulla” mbërritën sot në këtë institucion nga Londra. Kjo falë kontributit të dy shqiptarëve emigrantë prej vitesh në këtë vend, kryesisht i mallakastriotit,Aureli Musaraj.

E kjo ndodhi pasi mallakastrioti Musaraj, që ka një fondacion me një partner britanik në Manchester, me kontribut në ndihmë të njerëzve në nevojë, piketoi në këtë fundvit në projektet e fondacionit dhurata dhe ndihma edhe për fëmijët e Shtëpisë së Fëmijëve të Sarandës.

Kontribut të vecantë në këtë sipërmarrje bamirësie ka dhënē edhe bashkëpunëtori i tij Fatos Bala, i cili bëri transprtimin e tyre drejt Sarandës. Bala sot ndihet i lehtësuar në realizimin e këtij obligimi edhe pse kilometra larg dhe tepër i lodhshëm.

Por nuk duhet anashkaluar në këtë moment për këta fëmijë edhe kontributi i vecantë i koordinatores për Sarandën i bamirësve nga Londra, Brunilda Hita. Por edhe dicka tjetër ja vlen për ta bërë sot publike. Fakti që edhe pse me bindje të ndryshme Brunën e PD dhe Lika Rucin e PS i bëri bashkë sot në këtë moment të vecantë, pranë këtyre fëmijëve. ndjenja për kontribute sociale. E ku ka më bukur dhe plot vlera që kur bëhet fjalë për ndjenjën humane, në këtë rast të bamirësisë, ngjyrat politike fashiten.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...