Dëmtimi i urës në Metoq. Reagon Bashkia. Do nisim rehabilitimin…

- Advertisement -

Pas bërjes publike se cfarë kish ndodhur me urën në Metoq ka reaguar bashkia. Në faqen e saj ajo shprehet: -Për shkak të fenomeneve natyrore të erozionit ndër vite, por edhe të papërgjegjmërisë së disa drejtuesve të automjeteve të rënda, që kanë kaluar në urën e Metoqit me ngarkesë përtej kapacitetit mbajtës të saj, që është deri në 20 TON, ka ndodhur dëntimi i bazamentit të kësaj ure, por pa dëmtim të konstruksionit metalik të saj. Për të parandaluar çdo aksident të mundshëm, Bashkia e Sarandës ka reaguar menjëherë, duke ndaluar qarkullimin në këtë urë. Ndërkohë, njoftohen banorët të përdorin me automjetet e tyre rrugë alternative, si rruga e Palit, si dhe rrugën në drejtim të fshatit Aliko, deri në rehabilitimin e plotë të dëmtimit të ndodhur në bazamentin e urës pas vlerësimit të menjëhershëm të situatës nga strukturat përkatëse në terren”.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...