Bashkia Finiq: Punime në rrugët e fshatrave për t’u bërë sa më funksionale

- Advertisement -

Ndërhyrjet e nevojshme për mirëmbajtjen e rrugëve rurale dhe konkretisht në rrugën e “Merkos” dhe punime të tjera teknike përkatëse po ndërmerren nga Shërbimi Teknik i Bashkisë Finiq për të bërë të mundur riparimin dëmeve të shkaktuara nga rreshjet e shiut kohët e fundit. Theksojmë se ndërhyrjet teknike në të gjithë territorin e Bashkisë realizohen në mënyrë periodike me qëllim që të gjitha rrugët edhe të fshatrave më të largëta të jenë të aksesueshme, thuhet në faqen e bashkisë në publikimin e orëve të fundit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...