32 Vite Harresë/ Rama E Nis Javën Me Një Super Lajm: Po Ndërtohet Rruga E Re…

- Advertisement -

32 vite harresë/ Rama e nis javën me një super lajm: Po ndërtohet rruga e re… Edi Rama ka nisur javën e sotme me një lajm të bukur duke bërë realitet një tjetër premtim.Kryeministri njofton vazhdimin e punimeve në Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq e cila është një aks i rëndësishëm rrugor për Shqipërinë europiane.“Ka përfunduar puna në Tunelin e rrugës Delvinë-Kardhiq, që do të finalizojë lidhjen e një aksi strategjik të infrastrukturës sonë kombëtare, për realizimin e një tjetër premtimi 32-vjeçar të të gjitha qeverive të mëparshme”, shkruan Rama.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...