Zyrtarizohet takimi Mitsotaki-Erdogan

- Advertisement -

Takimi i kryeministrit Kyriakos Mitsotakis me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan në Stamboll të dielën më 13 mars është bërë i ditur zyrtarisht nga zëdhënësi i qeverisë, Giannis Oikonomou.
“Më 13 mars, kryeministri do të jetë në Stamboll, ku do të festojë të dielën ortodokse. Ai do të hajë drekë me Presidentin e Turqisë. “Kryeministri do të vijë me humor pozitiv, duke u fokusuar në thelb dhe jo në retorikë, në qëndrimet e Greqisë bazuar në të drejtën ndërkombëtare”, theksoi z. Oikonomou, duke shtuar se takimi zhvillohet me ftesë të presidentit turk.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...