Zhvillimi i Energjive te Rinovueshme duke perdorur ujin e detit

- Advertisement -

-Në kuadër të zhvillimit të energjisë dhe burimeve alternative në Shqipëri, Agjencia Kombëtare e Burimeve Natyrore në bashkëpunim me Universitetin e Zagrebit zhvilluan në ambjentet e Portit Sarandë seminarin me temë “Zhvillimi i energjive të rinovueshme në Portin e Sarandës”.Gjatë këtij seminari punonjësit e Portit Sarandë janë njohur me burimet dhe mënyrat e shfrytëzimit të Energjive të Rinovueshme duke përdorur ujin e detit dhe temperaturën e tij, që mund të kthehen në burime shfrytëzimi për energji ngrohjeje dhe ftohjeje njëkohësisht”, bëhet publike në faqen e Portit Sarandë.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...