Vrau bashkëshorten dhe inskenoi ngjarjen, 24 orët në qeli të pilotit grek: I distancuar, refuzon të dalë dhe shkruan gjatë gjithë kohës.

- Advertisement -

I izoluar në qelinë e tij, duke shkruar gjithë ditën dhe duke refuzuar të dalë edhe në oborrin e burgut sepse, siç thonë “burimet”, ai ka frikë të mos fotografohet, kwshtu i kalon 24 orwt e tij nw burgun ku ndodhet Babis Anagnostopoulos.

Njerëzit që e shohin thonw pwr mediat greke se piloti shkruan me entuziazëm, por pa i thënë askujt saktësisht atë që shkruan për orë të tëra çdo ditë. Në repartin e 6-të të burgut Korydallos, 33-vjeçari mban distancë nga të gjithë, ndërsa marrëdhëniet me dy personat që ndajnë qelinë, një punonjës policie të korruptuar dhe një tjetër të burgosur për borxhe, janë tipike.

Momentet e vetme kur ai ndalon së shkruari janë kur ai merr një punë në mensën e burgut si “nëpunës ” dhe kur del në telefon për të komunikuar me avokatin e tij Alexandros Papaioannidis. Ai nuk i pranon vizitorët dhe tani është në pritje të informacionit të ri nga Policia për të hyrë në dosjen e rastit. Dy raportet që kanë të bëjnë me lëvizjen e llogarive bankare nga heqja e sekretit bankar dhe rezultatet nga kamera që iu dërguan kompanisë prodhuese në Kinë për të marrë pamjet video.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...