VIDEO/ Zjarri shkrumbon sipërfaqen me ullinj në Delvinë, zjarrfikësit luftojnë me flakët(Video)

Një zjarr masiv ka nisur ditën e sotme në fshatin Stjar të bashkisë Delvinë. ndërsa nuk dihet ende shkaku i tij.
Raportohet se flakët kanë rënë në zonën e quajtur Matomarë, ndërsa forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje dhe po luftojnë për shuarjen e tij.
Nga flakët mësohet se nuk ka pasur të plagosur, por janë djegur sipërfaqe të konsiderueshme me ullinj.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...