Vetëm 21-vjeç! Humb jetën në fushë, futbollisti me origjinë shqiptare. Ra përtokë 5 minuta pasi nisi ndeshja

- Advertisement -

Futbollisti Aleksandër Llambi ka humbur jetën në fushë gjatë ndeshjes së ekipit grek Iliupoli, mbasditen e së mërkurës në Athinë.

Sipas një komunikate të ekipit Iliupoli, 21 vjeçari humbi ndjenjat dhe u rrëzua në fushë,vetëm 5 minuta pasi nisi ndeshja Iliupoli-Ermionidha,e vlefshme për eleminatoret e kategorisë së tretë të kampionatit helen.

Ai u dërgua në spital por mjekët nuk mundën ta kthejnë në jetë.

Dritë mbi shkaqet e vdekjes pritet të hedhë ekspertiza mjeko-ligjore që do të kryhet mëngjesin e së enjtes, ndërsa ekipi deklaroi se 21 vjeçari me orgjinë nga Gjirokastra gëzonte shëndet të plotë dhe kishte kaluar me sukses të gjitha testet fizike vetëm para pak ditëve.

Federata Greke shprehu ngushëllimet dhe kërkoi sqarime lidhur me rrethanat e vdekjes së 21 vjeçarit.

Aleksandros Llambi ishte thirrur prej ekipit të shpresave të Greqisë dhe vlerësohej pozitivisht prej kritikëve të sportit.

Top Channel

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...