Vazhdon operacioni për tokat në Sarandë, arrestohen edhe 3 qytetarë, kush është prokurori që zbuloi skemën korruptive

- Advertisement -

Vazhdon operacioni për tokat në Sarandë, arrestohen edhe 3 qytetarë, kush është prokurori që zbuloi skemën korruptive.
Mësohet se janë ekzekutuar urdhër arrestet për shtetasit Fredi Merkuri, Valter Llomi dhe Argonida Canaj, të cilët janë përfitues të tokave përmes dokumenteve të falsifikuar.
Prej ardhjes në detyrë të Drejtuesit të Prokurorisë Sarandë, Kledian Llaho, janë kryer 3 operacione për goditjen e shpërdorimit të detyrës në institucionet publike, ku gjatë 5 muajve të fundit janë arrestuar 8 zyrtarë dhe 3 janë shpallur në kërkim.
Ndërkohë, një tjetër zyrtar është arrestuar nga SPAK disa ditë më parë. Nga këta 12 zyrtarë, 8 janë në burg, 3 në kërkim dhe 1 në arrest shtëpie.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...