U konstatua pa leje hiqet platforma e hedhur pak ditë më parë përballë plazhit Rinia

- Advertisement -

Pas konstatimit duke verifikuar atë dokumentacion që kish pronari Damian Xhemali, për platformën të hedhur në det mëngjesin e së dielës, në datën 13 shkurt, është pa leje, sot Inuv dhe policia bashkiake Sarandë e hoqën platformën nga deti. Platforma u lidh me litar dhe u tërhoq nga një skaf privat i gjetur nga vetë pronarët dhe e larguan nga vendi ku ishte hedhur. Platforma ishte në formë katrore dhe me përmasa të mëdha e ndërtuar me bova lëvizëse, ishte hedhur në det, përballë plazhit Rinia.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...