TRE MUSKETJERET SARANDIOTE, MUZIKANTE DHE PESHKATARE

- Advertisement -

Ata janë tre. Fatmir Telhai, Pëllumb Zote dhe Luan Halili. Janë që të tre bashkëqytetarët tanë. Dy te parët, Fatmiri dhe Pellumbi që prej vitesh janë emigrantë në Greqi. Nuk janë të panjohur që të tre për sarandiotët, si Fatmiri, instrumentist, apo Pëllumbi këngëtar por edhe Luani instrumentist. Ishte buzmbrëmje kur të tre këta muskëtjerë, që na pëlqen t’i quajmë të tillë, bregut të detit, në boulevard, me instrumentat e tyre( me nje tap fillo dhe ushqim me vete), por jo për të luajtur në instrument e as për të kënduar, por për të peshkuar. Art më vete edhe ky por jo i panjohur për sarandiotët e lindur e rritur në këtë qytet. Të tre I gjetem duke peshkuar dhe realizuam një bisedë shumë të këndshe, plot sharm e humor që ta ka ënda ta shikosh.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...