Tërmet me magnitudë 3.6 ballë në brigjet e Santorinit

- Advertisement -

Një tërmet me magnitudë 3.6 goditi brigjet e Santorinit , nëntë kilometra në verilindje të Oia.
Thellësia fokale e dridhjeve sizmike ndodhet në pesë kilometra.
Instituti Sizmologjik Euro-Mesdhetar regjistroi tërmetin me magnitudë 3.6 Rihter.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...