Tentoi të kalonte kufirin drejt Greqisë, kapet i shumëkërkuari shqiptar për trafik droge e grabitje

Një shtetas shqiptar i shumëkërkuar nga Prokuroria e Athinës është ndaluar mëngjesin e sotëm në pikën kufitare Qafë-Botë nga pala greke pasi tentoi të kalonte drejt shtetit helen.
Sipas raportimeve rezulton se ndaj ti është dhënë një urdhër arresti për pjesëmarrje në grabitje, trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.
Sakaq, arrestimi është kryer nga sektori i verifikimit të pasaportave në bashkëpunim me policinë e Filatit.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...