Tag: Lulzim Basha

Browse our exclusive articles!

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Berisha: Qeveria ka marrë peng udhëheqjen e PD, Basha i presionuar, u asistua nga Kim

Në “Foltoren”e radhës me shqiptarët në Florida të SHBA-ve, ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si të jashtëzakonshëm Kuvendin Kombëtar që u mbajt dje,...

PD/Votohet unanimisht në Këshillin Kombëtar rezoluta e propozuar nga Basha

Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar, kreu i PD, Lulzim Basha ka thënë se është zotuar se nuk do të ketë asnjëherë përjashtim të propozuar...

VIDEO/ Nis mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, Basha pritet me ovacione nga anëtarët e pranishëm

Këto janë pamjet e siguruara nga situata e krijuar brenda selisë së PD-së ku po zhvillohet mbledhja e këshillit Kombëtar të thirrur ditën e...

Kuvendi i Sali Berishës shkarkon Bashën

Janë numëruar votat e delegatëve të Kuvendit Kombëtar për shkarkimin e kryetarit të PD, Lulzim Basha. Kanë qenë të pranishëm në nisje të punimeve të...

Sot Kuvendi i 11 dhjetorit nga Sali Berisha, çfarë pritet të ndodhë?

Edhe pak minuta na ndajnë nga fillimi i Kuvendit që ish-kryeministri Sali Berisha ka thirrur ditën e sotme në orën 10:00. Ky Kuvend i...

Popular

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...

Skulptori Odise Papa, krijuesi i jetës së pandjeshme, mjeshtër i gdhendjes artistikisht të mermerit….(Video)

Nga Shpresa Dine Odisea Papa, është skulptori sarandiot, që njihet...