Tag: Kalamata

Browse our exclusive articles!

Kalamata/ 10 vjet burg për shqiptarin që lidhi dhe i vuri flakën gruas së tij me benzinë

Gjykata e Apelit me Juri të Përzier të Kalamatës i uli dënimin në shkallë të parë një 47-vjeçari shqiptar, i cili saktësisht dy vjet...

Popular

KLP i jep mandat drejtuesi tre vjeçar Prokurorit të Sarandës, Kledian Llaho

Kryetari i KLP, Alfred Balla së bashku edhe me...

Lamtumirë, mësuese, Tatjana. U prehsh në paqe! (Video)

Mes e lotëve e dhimbjes u përcoll mesditën e...

Elena shqiptarja më e zgjuar në planet.

Pa dyshim që shqiptarët kanë lënë gjurmët e tyre...

Hebrejtë e Delvinës dhe të Sarandës para dhe gjatë Luftës së Dytë Botërore.(Video)

27 janari njihet si Dita Ndërkombëtare e Holokaustit, ku...