Sulmi në Ukrainë / Zv.Ministrja e Mbrojtjes bën bilancin e luftës: Rusia ka pësuar humbje të mëdha!

- Advertisement -

Zëvendësministrja e Mbrojtjes së Ukrainës, Hanna Malyar ka bërë një raportim lidhur me pasojat e luftës kundër Rusisë deri më tani.
Sipas saj, ushtria ruse ka pësuar një dëm kolosal gjatë sulmeve të saj. Me anë të një postimi në Facebook, ajo raporton shkatërrimin e:
80 tankeve
10 avionëve luftarakë
7 helikopterëve
516 automjete të blinduara
2800 forca ushtarake ruse të vrarë

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...