Sot gjyqi për vrasësin e Caroline

- Advertisement -

Hapet perdja për gjyqin për krimin e tmerrshëm që tronditi opinionin vitin e kaluar, në maj, ku viktima ishte 20-vjeçarja Caroline Krauts dhe autor bashkëshorti i saj 32-vjeçar, Babi Anagnostopoulos, brenda shtëpisë së tyre në Glyka Nera.
Piloti 32-vjeçar i arrestuar në Alonissos, 37 ditë pas vrasjes mizore të gruas së tij 20-vjeçare, u detyrua të rrëfejë në polici, përballë provave dërrmuese kundër tij se ai e vrau atë, kur. i tha se do ta linte. Megjithatë, deri në momentin e rrëfimit të tij, ai u përpoq t’i bindte të gjithë se ishte një bashkëshort “i lumtur” dhe iu dha një recital aktrimi të paprecedentë, duke pretenduar se gruaja e tij ishte vrarë nga grabitës të armatosur që dyshohet se kishin hyrë në shtëpinë ku jetonin.  Më tragjikja nga të gjitha, natyrisht, është se krimi ndodhi para syve të vogëlushit 11 muajsh të çiftit, Lidias së vogël, të cilën ai madje e shtriu pranë trupit të pajetë të 20-ës. -nëna vjeçare. Për të përforcuar skenarin e grabitjes, piloti 32-vjeçar nuk ka ngurruar të vrasë dhe varë edhe qenin e çiftit në kangjellat e shkallëve të brendshme të shtëpisë. Por me ndihmën e teknologjisë dhe me marrjen e të dhënave nga kamera brenda shtëpisë, celularët dhe orën biometrike të fatkeqes Caroline, autoritetet policore arritën të identifikonin kontradiktat në pretendimet e Babis Anagnostopoulos që “thye “, pas marrjes në pyetje prej më shumë se 8 orësh.
Piloti 32-vjeçar u arrestua në memorialin e gruas së tij 20-vjeçare, ku kishte shkuar, duke mbajtur në krahë foshnjën e tyre.
“Nuk kam planifikuar asgjë. Kemi bërë një sherr të madh dhe kam vepruar pa u menduar. “Nuk e kam rrëfyer që në fillim se po mendoja për fëmijën tim”, ishin fjalët e para të Babis Anagnostopoulos drejtuar policisë, ndërsa në kërkim të faljes kishte pohuar se nuk e kishte planifikuar dhe nuk kishte asnjë motiv. “Më vjen keq për atë që kam bërë. Shkatërrova jetën time dhe familjen time. Jam plotësisht i vetëdijshëm se falja është një fjalë shumë e vogël dhe në asnjë rast nuk mjafton për të lehtësuar dhimbjen që shkaktova… Ngjarje të tjera e nxitën situatën, pasi asgjë nuk ishte e paravendosur. “Përsëri, kërkoj falje dhe dua të theksoj se mendimi dhe udhëzuesi im i vetëm për atë që ndodhi më pas ishte vajza ime e vetme”.
Piloti 32-vjeçar synon të kërkojë vlimin e momentit mendor nga selia e Gjykatës së Jurisë së Përzier të Athinës, duke kërkuar një faktor lehtësues për t’i shpëtuar jetën. Kështu, ai do të flasë për një “zemërim” të shkaktuar nga viktima. Pozicionin e mbrojtjes së tij e ka dhënë avokati i tij, duke nxitur reagimin e ashpër të babait 78-vjeçar të Caroline, i cili në deklaratat e tij për Daily Mail e konsideron të pamendueshme vendosjen e një dënimi më pak se burgim të përjetshëm për të rrëfyerin. vrasësi i vajzës së tij. David Crouch, i lindur në Liverpool, një inxhinier 78-vjeçar në pension, i cili ka jetuar në Alonissos me nënën e gruas së tij Caroline gjatë viteve të fundit, nuk do të jetë në gjykatë pasi duhet të kujdeset për Lydia e vogël.
Që në fillim drejtimi i saj kundër grabitjes dhe tentativa e para-planifikuar për të mashtruar organet e ndjekjes”, janë sipas gjykimit të prokurorit arsyet që tregojnë se autori e ka kryer krimin në gjendje të qetë shpirtërore”. në mënyrë tipike deklaron prokurori.
Megjithatë, gjyqi me shumë gjasa do të pezullohet sot pasi avokati i të pandehurit pritet të jetë pengesë pasi ai duhet të paraqitet në një tjetër proces, në Gjykatën e Jurisë së Përzier.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...