Shtrohet me beton 15 m2 rrugë në Krane

- Advertisement -

Me donacionin e vyer të banorëve dhe me kontributin e Bashkisë Finiq përfundoi disa ditë më parë betonizimi në fshatin Krane i një rruge me sipërfaqe totale prej 15m2. Me iniciativën e banorëve që jetojnë dhe punojnë në Athinë, shuma prej 1000 €, donacion prej tyre është përdorur për blerjen e betonit. Nisma u mirëprit nga bashkia Finiq dhe për këtë vuri në dispozicion të fshatit makineri dhe personel të specializuar për betonimin e menjëhershëm të zonës pranë varrezave.
Bashkia Finiq falenderon banorët e Kranesë për kontributin. Akti i tyre është një shembull i shkëlqyer i humanizmit dhe solidaritetit, të cilin shpresojmë se do ta ndjekin grupet e tjera shoqërore në të ardhmen e afërt”, shprehet bashkia në faqen e saj.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...