Shqipërinë në Eurovision 2023 do ta përfaqësojë ALBINA KELMENDI

- Advertisement -

Mbrëmjen e djeshme përfundoi festivali i 61 i këngës në RTSH. Pas interpretimit të 26 këngëve, ku ishte dhe një këngë me kantautoren sarandiote Vanesa Sono, u ndanë dhe çmimet përkatëse. Çmimin e parë juria profesionale ja dha këngëtares së mirënjohur Elsa Lila, e cila interpretoi këngën e saj si kantautore me titull “Evita”. Kënga fituese  e cila do të përfaqësojë shqipërinë në Eurvision 2023 dhe u përzgjodh nga votat e publikut, ishte  kënga e kompozuar nga Enis Mullai me tekst të Erjona Rushitit e kënduar nga Albina Kelmendi me familjen e saj, një këngë shumë e bukur që u shoqërua me duartrokitje të shumta.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Lamtumirë “Aktori i madh i roleve të vogla”, Lek Mosi (Video)

    Nga Vangjel Agora    Nëse ka qenë dikur...

Nga Adrian Gurma: Kryebashkiakët e Qarkut Vlorë takim në Sarandë

Ishte kënaqësi pjesmarrja në Tryezën e mbajtur në Sarandë,...

80-vjetori i Çetës “Çamëria” nga Musa Kola

Sot përkujtohet 80-vjetori i krijimit të së parës çetë...

NGA THOMA NIKA : PROKOPI I DIJSHËM, PO AQ SA I GUXIMSHËM (VIDEO 2011)

Sot inxhinjeri pasionant i pyjeve dhe ekologu Prokop Qirjaqi...