Shkëlqen Vanesa Sono tek Kënga Magjike.

- Advertisement -

Ditën e djeshme këngëtarja e talentuar Vanesa Sono, performoi në emisionin e Ardit Gjebres  Kënga Magjike, këngën me titull “Do të gjej”. Kenga u dorëzua në datat 23-24 maj. Ishte një bashkëpunim ndërmjet Boban Apostolov (procudent Maqedonas) dhe Lindon Berisha (Shqiptar i Maqedonisë së Veriut)Këto ishin 2 datat e pranimit të këngëve. Diku nga gushti u lajmerua që ishte pranuar dhe iu caktua data e djeshme për konkurrim. Megjithese ka qënë fituese e gjeniut 6 nuk mund të kalonte në kategorinë Big, por si New Artist përpara jurisë. Duhet thënë se performanca e Vanesës ditën e djeshme ishte fantastike, gjë që e detyroi jurine në mënyrë unanime të jepte aprovimin për vazhdimin e mëtejshëm të konkurimit. Vanesa është vajzë sarandiote, fituese e konkursit Gjeniu i Vogël, pjesmarëse në dhjetra koncerte të zhvilluara në Sarandë.Ka përfaqësuar Shqipërinë në Australi në një kompeticion ndërkombëtar për të rrinj dhe sot jeton dhe studion në Angli me familjen.sarandalife.al i uron Vanesës suksese në këtë kompeticion të rëndësishëm ndërkombëtar te Kënga Magjike.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...