Selanik:,12 vjedhje për dy muaj bëhen publike autorët, dy shqiptarë të arrestuar

Selanik:,12 vjedhje për dy muaj bëhen publike autorët, dy shqiptarë të arrestuar
Policia greke bën publike detajet e identitetit dhe fotografitë e dy shqiptarëve respektivishy 49 dhe 44 vjeç të cilët u arrestuan nga efektivët e Departamentit të Krimeve Pronësore të Drejtorisë së Sigurimit të Selanikut, pas një urdhri nga Prokuroria e Shkallës së Parë Selanik për veprat penale të vjedhjes dhe në tentativë të organizatës kriminale. Këto raste dyshohet se janë kryer në Selanik nga data 22-07-2022 deri më 23-09-2022. Dyshohet të kenë kryer 12 vjedhje.
Ata janë:
1.
Aned Avni Koli 49 vjeç nga Durresi
2.
Kristaq Llambi Goga, 44 vjeç nga Saranda

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...