Selanik: Zjarr në spitalin covid në Papanikolaou, një i djegur

- Advertisement -

Një person është gjetur i vdekur nga zjarri i rënë më herët në godinën e gurtë të spitalit Papanikolaou në Selanik . Sipas informacioneve të para nga Shërbimi Zjarrfikës , personi është gjetur i karbonizuar në katin e dytë të godinës së Klinikës Pulmonare, në krahun e Covid nga ku ka nisur. Forca të shumta zjarrfikëse me 11 automjete dhe 30 persona ndodhen në vendngjarje.“Një pacient që po trajtohet për koronavirus me siguri i vuri flakën,” tha për Open Diamantis Chloros, drejtor i klinikës së Covid në Papanikolaou. Sipas tij, kjo lëvizje e pacientit nuk është vërejtur dhe kështu zjarri është përhapur me shpejtësi në pallatin trekatësh, ku po trajtohen 20 pacientë të sëmurë rëndë me koronavirus.“Tymi është shumë i dendur dhe për momentin nuk e dimë se çfarë po ndodh me 20 pacientët” , theksoi z. Chloros. Që në momentin e parë, forcat zjarrfikëse kanë ndihmuar në evakuimin e pacientëve dhe personelit mjekësor.

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

“Dita e Ashures” Baba Sadiku nga Teqeja e Sarandës uroi sot besimtarët bektashinj

Besimtarët bektashinj në mbarë botën festuan dje Ditën e...

Parkimet e gabuara problem shqetësues ne qytet

Masa ndëshkuese për shkelësit në parkimet e gabuara, që...