Sekuestrohen 49 kg marijuanë dhe një sasi e vogël kokaine në kufirin greko-shqiptar

- Advertisement -

Operacioni në aksin Kakavijë-Janinë, në vendin e quajtur Kallpaq. Është ndaluar një mjet Seat Altea që vinte nga kufiri (ndoshta nga dogana) dhe është arrestuar shoferi, shtetas shqiptar. Janë gjetur në vende të improvizuara enkas në shasinë e mjetit 50 pako që përmbanin 48 kg 850 gram marijuanë dhe nje pako me 24.7 gram kokainë. U sekuestruan 300 euro dhe 1 celular.

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...