Sekuestrohen 192 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar, ja ku ishte fshehur droga

- Advertisement -

Sekuestrohen 192 kg drogë në kufirin greko-shqiptar. Disa peshkatarë kanë njoftuar policinë për disa çanta të dyshimta në Loridha, Sajadhë në vendin e quajtur “Psaria” (Peshqit). Janë gjetur nga policia në shkurre 5 ccanta me 73 pako që përmbanin 192 kg 260 gram marijuanë. Nuk dihet nëse droga ka kaluar nga mali apo nga deti, pasi kjo është pika më e afërt si tokësore ashtu edhe detare me Kepin e Stillos dhe fshatin Çiflik e konkretisht vendin e quajtur Kataeto ne Konispol.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...