Rriten shifrat e infektimeve me Covid-19 në Greqi, regjistrohen mbi 7300 raste të reja

- Advertisement -

Janë rritur rastet e reja me Covid-19 në Greqi. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë regjistruar 7317 raste të reja. Numri i përgjithshëm i rasteve është 861,117.

Ndërkohë kemi një ulje të lehtë të numrit të viktimave ku në 24 orët e fundit 63 qytetarë nuk i kanë mbijetuar virusit  ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17 075 vdekje.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...