Rinumërohen kutitë, Ina Zhupa “vjedh” 26 vota, Jolio Dines i vjedhin 7 vota

- Advertisement -

Edhe në Qarkun Vlorë nga numërimi i 45 kutive nga 445 në total rezultuan me përfitime të padrejta. Përfundon rinumërimi i votave personale në Qarkun Vlorë. KQZ kishte zgjedhur rastësisht 45 kuti në gjithë Qarkun nga 445 në total. Nga rinumërimi kanë rezultuar se kandidatja Ina Zhupa ka përfituar padrejtësisht 26 vota. Më shumë vota ka përfituar padrejtësisht Vangjel Anagnosti, 40 vota. Kandidatëve Jolio Dine e Bujar Leskaj, komisionerët u kanë vjedhur përkatësisht 7 dhe 10 vota. Llogaritje kjo në 45 kuti nga 445 të tilla.

/sarandalife.al/

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...