Prill 2022: Të dhënat e hyrje-daljeve në Portin e Sarandës

- Advertisement -

-Lehtësimi i masave kufizuese për lëvizjen e udhëtarëve nga vendi ynë drejt Greqisë, është reflektuar edhe në rritjen e numrit të udhëtarëve që kanë lundruar nga Porti i Sarandës drejt Portit të Korfuzit dhe anasjelltas!
Referuar të dhënave zyrtare të Drejtorisë së Portit Sarandë Sh. A, gjatë muajit prill 2022 tragetet kanë kryer 118 lundrime me 8693 udhëtarë, nga këta 4359 në hyrje dhe 4334 në ikje. Një vit më parë numri i lundrimeve ka qenë zero për shkak të mbylljes së pandemisë #COVID-19. Kanë hyrë në Shqipëri nëpërmjet Portit të Sarandës për muajin prill 4359 udhëtar, nga të cilët 1150 kanë qenë më kombësi shqiptare ndërsa 3209 udhëtarë të huaj. Sa i përket udhëtimit drejt Portit të Korfuzit kanë udhëtuar 4334 persona, prej të cilëve 1153 shqiptarë dhe 3181 të huaj, “ bëhet publike në faqen e Portit Sarandë

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...