Qytetari sarandiot Pajtim Graci i kushton këto vargje Kampiones Luiza Gega

FALEMINDERIT KRENARIA JONE !
————————————–
Atdheu ynë, mbështjellë krenarishëm sot kuq e zi
në sytë e Luizës gjeta “pasaportën” tënde.
gjeta gjithçka meriton, dhe je TI
për ne në ç’do çast kur të duam na gjënde!
———————————————-
Dhjetëra e qindra si kjo “luftojne” ç’do ditë
me punë, sakrificë, pa bujë, e pa fjalë
Këta janë krenaria jote e vërtetë me meritë
vetëm këta meritojnë NDERIME, dhe ja kanë dalë.
—————————————————–
Sot të gjithë Luiza do donim të na quajnë
të shikonim dhe ndjenim shijen e krenarisë
me fjalë dhe trëndafila të na “gjuajnë”
ta ngrenim lartë me krenari pasapostën e Shqipërisë!
——————————————————–
23 Gusht 2022 Pajtim Graçi Kolonja

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...