Përfundoi Kampionati Ballkanik i Shahut për U16.Dy shahistët e “Butrintit”…

Ka përfunduar sot në Cetinjë të Malit të Zi Kampionati Ballkanik i Shahut në të tria disiplinat: Standard ,Rapid dhe Blic.
Të dy shahistët e Butrintit Kelvin Kosta dhe Eklea Omeri kanë shpalosur vlerat e tyre duke shkëlqyer në mes gjithë grumoshave të tyre nga Ballkani.
Kelvin Kosta kthehet si kampion i Ballkanit në shahun standard për U 16, duke u vlerësuar me kupë, diplomë dhe medalje ari.
Eklea Omeri kthehet me dy medalje bronzi; një në Rapid dhe një në Blic.
Unë si trainer i tyre ndihem krenar me rezultatet që arritën dhe ju uroj suksese të mëtejshme !, shprehet në statusin e tij bërë publike në Fb, Lime Mihasi, trainer

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...