PD: Qeveria mban mbyllur godinën e Eco Kampus në Sarandë, pasojat i vuajnë fëmijët…

- Advertisement -

Deputetja e PD-së, për Sarandën, Ina Zhupa objekt në prononcimin e saj pati shqetësimin për arsimin. Sipas saj në këtë qytet mësimi në dy shkollat 9 vjecare bëhet më turne. Për këtë ajo akuzon qeverinë që me keqqeverisjen e saj po ndëshkon fëmijët të mësojnë me turne në një kohë që mund të përdorin godinën Eko Kampus që është ndërtuar pikërisht si një kompleks mësimor. Zhupa shprehet se ky kampus është ndërtuar prej tre vitesh, por nxënësit nuk mësojnë në të pasi nuk janë bërë punimet hidraulike dhe elektrike, ndërsa mungojnë edhe baza materiale me tavolina dhe karrige. Fajin për këtë, Zhupa ia atribuon keqqeverisjes, ndërsa pasojat i vuajnë fëmijët.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...