Patra: Gjendet laboratori i paketimit të kokainës dhe heroinës

- Advertisement -

Nga policia e Prokurorisë së Drogës Patrës, një shtetasi me origjinë shqiptare, sipas informacioneve, iu gjet një laborator i kompletuar i paketimit të drogës dhe më shumë se 5 kilogramë heroinë dhe një kilogram kokainë. Sipas të njëjtave informacione, droga u gjet në shtëpinë ku jetonte burri në Rio dhe në një kontroll në një zonë pyjore në Panagopula.Sipas vlerësimeve fillestare, i arrestuari do të merrte më shumë se 87 mijë euro nga shitja e kokainës dhe 81 mijë euro nga heroina. Gjithashtu, në operacionin e policisë së Prokurorisë së Drogës së Patrës, në Rio, u arrestua një i ri nga Patras, i cili posedonte 5 gramë kokainë, sasi që ishte blerë nga i huaji. Ndaj të arrestuarit është ngritur një kallëzim penal për trafik, furnizim dhe posedim të lëndëve narkotike.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...