Pashkët : Drejtori i Pergjithshëm i Doganave vizitë pune në Qafë Botë

- Advertisement -

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Genti Gazheli, zhvilloi një vizitë pune në Qafë Botë. Në takimin me punonjës të doganës drejtori Gazheli mes të tjerave kërkoi
angazhim të shtuar të strukturave doganore, duke qenë në prag të festës së Pashkëve dhe kjo sjell edhe një rritje të fluksit të hyrjeve të bashkëkombasve tanë.
“Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Genti Gazheli, zhvilloi një vizitë pune në Qafë Botë, ku kërkoi
angazhim të shtuar të strukturave doganore, pasi ka një rritje të fluksit të hyrjeve për festën e Pashkëve.
“Ardhja e Pashkëve duhet të paraprihet nga një organizim më i detajuar i turneve të punës për të
përballuar me efikasitet ngarkesën. Lehtësim të biznesit dhe qytetarëve, pa cënuar dhe neglizhuar kontrollin dhe luftën ndaj kontrabandës dhe evazionit” u shpreh Gazheli në takimin me doganierët e Qafë Botës”, bëhet publike në faqen e Doganave Shqiptare.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...