Pas tre muajsh hetime, arrestohen 2 persona në Sarandë, policia iu sekuestron kokainë, automjete dhe telefona (EMRA)

- Advertisement -

Policia e Sarandës, në sajë të operacionit policor të koduar “REKLAMAT”, pas një pune të mirëfilltë hetimore 3-mujore, ka vënë në pranga Denis (Bledar) Beduli 41 vjeç dhe Vasil Rraku, 42 vjeç, të dy banues në këtë qytet.
Gjatë kontrollit fizik  në lagjen nr.4, shërbimet e Policisë i kanë gjetur një sasi lënde të dyshuar kokainë, e cila është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, së bashku me dy automjete dhe dy aparate celulare. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarande, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, e kryer në bashkëpunim.

Njoftimi i plotë i policisë: Sarandë

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...