Partia Socialiste mbledh Asamblenë e Partisë në Sarandë, diskutime e reflektime

- Advertisement -

Ditën e sotme Partia Socialiste dega Sarandë ka mbledhur Asamblenë e Partisë për të disktutuar disa çështje të rëndësishme me drejtuesit e Finiqit, Konispolit dhe Sarandës.
Mbledhja u drejtua nga deputetët e zonës Anila Denaj e Niko Kuri,si dhe nga kryebashkiaku Adrian Gurma.
I pranishëm ishte dhe prefekti i qarkut Vlorë, Flamur Mamaj.

“Në Asamblenë Socialiste të Bashkisë Sarandë, diskutuam për anëtarësimet e reja, zgjerimin e bazës së partisë, thithjen e opinionit komunitar, dhe reflektimin sa më të mirë dhe adresimin e duhur për zgjidhjen e problematikave, në qeverisjen lokale, në bashkëpunim me atë qëndrore”, shprehet krybashkiaku Gurma.

Anila Denaj e Niko Kuri në takimin e organizuar në Konispol diskutuan mbi nevojën për riorganizimin e strukturave të partisë dhe zgjerimin e bazës, përmes nxitjes së regjistrimit elektronik.

“Synimi ynë është afrimi i grave, vajzave dhe i të rinjve, për një hapje sa më të madhe dhe reale të Partisë Socialiste.
Ndjekja e vazhdueshme e proceseve dhe kërkesave për certifikatën e pronësisë;
zhvillimi i kulturave tradicionale;
zgjidhja përfundimtare e situatës energjetike dhe rritja e kapaciteteve,
ishin disa nga problematikat që diskutuam.”, është shprehur Anila Denaj pas takimit në Konispol.
/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...