Pamje të rënda/ BMW-ja vjen me shpejtësi dhe hap zjarr me armë, momenti i vrasjes së shqiptarit në Athinë

- Advertisement -

Pamjet që shihni tregojnë momentin e atentatit ndaj të riut shqiptar dje në Athinë, Marius Dhiamandi , i cili mbeti i vrarë në vend pasi persona të paidentifikuar e qëlluan me armë nga një makinë. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën Kipseli.

Siç shihet edhe nga kamerat e sigurisë së karburantit, që ishte në pronësi të gruas së shqiptarit, shihet se si një makinë afrohet me shpejtësi pranë viktimës dhe hap zjarr në drejtim të tij. Ky i fundit përfundon direkt i shtirë përtokë, ndërsa autorët, që kanë përdorur silenciator, kanë qëlluar disa herë në drejtim të tij, madje dhe një plumb ia kanë drejtuar në kokë. Për pasojë, nga të shtënat i plagosur mbeti edhe punonjësi i këtij karburanti, kushëriri i shqiptarit, Juxhin Bajrami. Ai mori 3 plumba, në kokë e gjoks. Ndërkohë, në pamje shihet se si autori është i maskuar. Ngjarja në fjalë ka shkaktuar panik të punonjësit e karburantit, të cilët janë munduar t’i shpëtojnë plumbave.

/BallkanWeb/

 

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...