Nis viti i ri shkollor parauniversitar, nxënësit kthehen në banka(Video)

- Advertisement -

Kjo e hënë 12 shtatori shënon nisjen e vitit të ri arsimor 2022-2023. Si në gjithë vendin edhe në shkollat e rajonit të jugut ka nisur viti i ri shkollor.Me kamerën e Sarandalife kemi shkuar në disa shkolla në qytet dhe ndoqëm nga afër ndjenjën e nxënësve të mbushur me kënaqësi për nisjen e mësimeve. Përmes pamjeve të filmuara përcillen emocionet e para të nxënësve në këtë fillim viti shkollor, teksa presin që të bjerë dhe zilja që tregon dhe rrugëtimin e tyre drejt dijes. Çdo gjë nëpër shkolla përcillte ditën festive të ditës së parë.

 

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...