Nis faza e dytë e projektit për aksin qëndror rrugor në Karroq

- Advertisement -

Komuniteti i Karroqit është në rrugën e zhvillimit, ndërsa filloi puna për fazën e dytë të aksit rrugor qendror, 1.9 km i gjatë, i cili zbatohet me bashkëfinancimin e Rajonit të Avlonës dhe bashkisë së Finiqit. Sipas kompanisë teknike, vlerësohet se oraret do të vërehen në mënyrë që dy të tretat e autostradës qendrore të përfundojnë brenda orarit të projektuar analitik. Kryetari i Bashkisë së Finiqit, z. Kristo Kico,shprehu falënderimet e ngrohta, veçanërisht banorëve për bashkëpunimin dhe durimin që tregojnë gjatë punës.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...