Nga sot erë, shi dhe dallgëzim mbi 5 ballë

- Advertisement -

Paraditja e të hënës së parë të muajit nëntor do të nisë me mot të kthjellët.

Sipas MeteoAlb, deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira te shpeshta, më të dukshme në zonat veri-veriperëndimore.

Ndërsa orët vijuese shtojnë gradualisht vranësirat, duke sjelle reshje të pakta si fillim në zonat veriore, por gjatë natës reshjet do të përfshijnë te gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 23°C.

Era do të fryjë e mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim të lartë mbi 5 ballë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...