Në Qendrën Polivalente në Sarandë përfundon vaksinimi me dozën e tretë të vaksinës anti-Covid

- Advertisement -

NJVKSH Sarandë bën me dije se dy ditë më parë ka përfunduar vaksinimi me dozën e tretë të vaksinave anti-Covid në Qendrën Ditore Polivalente.

“Falë vullnetit dhe punës së pa lodhur të vaksinatoreve, në Qendrën Ditore Polivalente Sarandë u krye vaksinimi i moshës së tretë me vaksinën e gripit dhe me dozën e tretë të vaksinave anti-Covid sipas udhëzimeve të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale.”, informon NJVKSH me anë të një postimi në Facebook.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...