Në Natën e Kadrit, Rigels Balili shtron iftar për besimtarët myslimanë

- Advertisement -

Si çdo vit edhe suvjet ish -kryetari i Bashkisë së Delvines, Rigels Balili, ka shtruar mbrëmjen e djeshme iftar për besimtarë të komunitetit mysliman.

Shtrimi i iftarit nga Rigels Balili u bë në netët e bekuara të Muajit të Shenjtë të Ramazanit, në Naten e Kadrit, ndërkohë që besimtarët myslimanë ende vazhdojnë agjërimin.

Nata e Kadrit, një Natë sa 1000 muaj, është Nata e Paqes deri në Agim, është një ndër netët e bekuara të muajit Ramazan.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...