Në Livadhja diskutohen taksat, punët publike bashkë me komunitetin

- Advertisement -

Në qendrën administrative Livadhja, të premten janë mbajtur takime të planifikuara nga zyrtarë të bashkisë për çështjet e punëve publike, taksat dhe investimet, me kryetarët e fshatrave dhe banorët, me qëllim që të gjithë të informohen për çështjet e buxhetit dhe përgjegjësisë së tyre.

Qëllimi i këtyre takimeve është zgjidhja e çështjeve që preokupojnë banorët me raporte të qarta, për planifikimin e veprimeve dhe nismave për përmirësimin e cilësisë së jetës së tyre, në kuadër të zhvillimit strategjik të Bashkisë dhe përgatitjes së buxhetit të vitit 2022.

“Takimet do të vazhdojnë në të gjithë territorin e Bashkisë sonë, në mënyrë që qytetarët të shprehin shqetësimet dhe të paraqesin propozimet e tyre. Autoriteti bashkiak, me vizion, këmbëngulje dhe të prirur nga zhvillimi i duhur i balancuar, kërkon ndikimin pozitiv në përditshmërinë e çdo qytetari”, tha kryetari i Bashkisë së Finiqit, Kristaq Kiço.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...