Në Ditën Ndërkombëtare të Jetimëve Shqiptarë

- Advertisement -

Sot në këtë ditë të shënuar unë si Deputet i qytetit të Sarandës por dhe si një prind dhe Mjek dua të uroj të gjithë Jetimët e Shqipërisë kudo që ndodhen ta gëzojnë këtë ditë të shënuar.Shtëpia e Fëmijës ndër vite ka nxjerrë në jetë shumë jetimë të intergruar në shoqërinë e sotme Shqiptare. Pjesa më e madhe e tyre janë bërë kuadro, punëtorë, mjekë, mësues dhe akoma më gjerë në profesione të ndryshme që vetë historia e ka treguar. Jam i nderuar dhe shkruaj me shumë emocion për këtë ditë, që jetimët edhe në vështirësi ekonomike kanë ditur të përballojnë kushtet e jetesës me përparësi në jetën e tyre.Dua të theksoj që çdo kush nga Jetimët në Sarandë do të kenë mbështetjen time pasi dhe kjo kategori gëzon të drejtën themelore nga shteti Shqiptar. Ju uroj që të festoni së bashku këtë ditë dhe se Zoti do të jetë gjithmonë me ju.
JU PERQAFOJ FORT ME NGROHTESI NJEREZORE
NIKO KURI.
DEPUTET I QARKUT VLORE.
Sarandë më 20 maj 2022.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...