Në 1 nëntor rifillon linja e trageteve Sarandë– Korfuz– Sarandë

- Advertisement -

Në 1 Nëntor rifillon linja e trageteve Sarandë – Korfuz – Sarandë.

Lajmi bëhet i ditur nga agjensia Finika Lines, kompani e cila operon prej vitesh në këtë linjë transporti udhëtarësh me anije.

Linja e trageteve ishte bllokuar nga autoritetet portuale të Korfuzit për shkak të mungesë së mjekëve për testet anti covid në portin e Korfuzit.

Orari i linjës së trageteve nga Saranda drejt Korfuzit është çdo ditë në orën 10:30, ndërsa nga Korfuzi drejt Sarandës është çdo ditë në orën 09:00 me orën e Greqisë.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...