Ndryshim i rëndësishem po ndodh në Shqipëri/ Rama e thotë troç: Do ta heqim…

- Advertisement -

Edi Rama gjatë prezantimit të projekt-buxhetit të vitit 2022 për Ministrinë e Brendshme ka zbuluar ndryshimet e mëdha që do të ndodhin në polici.
Kryeministri tha se gjatë ma ndatit të trete do të rritet st andarti në funksion të qytetarëve.“Prioritet tjetër është rritja e standarteve në funksion të qytetarëve. Policia do te heqe patrullat në rrugë, duke i zevendesuar me kamerat inteligjente në akset ko mbëtare. Makinat e inteligjencës do të ofrojnë një siguri më të madhe në rrugë”, ka thënë Rama

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...