Ndërtuan pa leje në Himarë, Gjykata jep masat e arrestit për 11 persona, Vezir Gjikolaj ende në kërkim

- Advertisement -

3 Ditë më parë Policia e Vlorës ka vënë nën pranga 11 persona dhe ka shpallur në kërkim investitorin e tri objekteve pa leje që po ndërtoheshin në fshatin Palasë, Dhërmi.

Ditën e sotme Gjykata e Vlorës ka dhënë masat për arrest ndërkohë që investitori është ende i shpallur në kërkim.

U mbajt sot masa e arrestit:

Detyrim paraqitje ka vendosur Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë për shtetasit: Flamur Bega, Alvin Sinani, Bilbil Zhima, Murat Zhima, Viktor Ballaj, Dule Tozaj, Leonard Tozaj, Altin Petoku, Oltion Halili, Renis Shahinaj dhe Elvis Selimja.

Në kërkim mbetet investitori shtetasi Vezir Gjikolaj si dhe vijon procedimi në gjendje të lirë per dy specialistët e IMT-së, Renato Hodaj dhe Erjon Zenelaj. Këta shtetas u arrestuan pak ditë më parë për ndërtimin pa leje në Palasë. Seanca është drejtuar nga gjyqtar Arqile Basho.

/sarandalife.al/

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...