Ndërhyrje për riparimin e rrugëve të brendëshme të fshatit malor të Shëndreut

- Advertisement -

Ditët e fundit Shërbimi i Infrastrukturës i Bashkisë Finiq u ndodh në fshatin e thellë të Shëndreut, ku po kryen punime shtrimi me beton të rrugëve të brëndshme në pjesët problematike të rrjetit rrugor.
Punimet kryhen me burimet financiare të Bashkisë dhe me donacionin bujar të banorëve të komunitetit, ndërsa kanë të bëjnë me mirëmbajtjen e një rrjeti rrugor ekzistues dhe shtrimin me beton të pjesëve të vështira.Qëllimi i ndërhyrjeve teknike është krijimi i kushteve të nevojshme për qarkullim të sigurt të mjeteve dhe këmbësorëve, me prioritet kryesisht në rrugët lidhëse të vendbanimeve.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...