Mykonos: Arrestohet 41-vjeçari shqiptar pasi qëlloi me armë zjarri dhe plagosi rëndë …

- Advertisement -

Një 41-vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar ditën e djeshme në Mykonos nga punonjës policie të Nëndrejtorit të Policisë Mykonos, me akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë, përdorimit të armës dhe armëmbajtjes pa leje.Në mënyrë të veçantë, pasditen e djeshme në një zonë të hapur të Mykonos pranë aeroportit, 41-vjeçari ka qëlluar tre herë me pistoletë kundër një 40-vjeçari gjithashtu me origjinë shqiptare, duke e plagosur atë në bark, për një incident të shkaktuar nga mosmarrëveshjet familjare.40-vjeçari me origjinë shqiptare është transportuar në gjendje kritike për në spital, pasi njëri plumb e ka goditur rëndë në bark.
Më pas autori është larguar me makinë, ku familjarët e personit të plagosur e ndoqën dhe tentuan ta ndalonin duke përplasur mjetin e tij, por i akuzuari qëlloi tre herë drejt tyre dhe u largua sërish.Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe pas një kontrolli të detajuar ka gjetur autorin dhe ka gjetur në posedim armën që ka përdorur. Arma është konfiskuar së bashku me gjashtë gëzhoja të mbledhura.
I arrestuari do të dërgohet mëngjesin e së hënës në Prokurorinë e Siros.

Mykonos: Publikohet autori shqiptar që qëlloi vëllain e gruas së tij

 

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Dritat e pemës së Krishtlindjeve në Athinë, ndizen nga Kryebashkiaku Gurma

Sot në Athinë pak orë më parë... Të gjithë bashkë...

U prezantuan kandidatët e primareve në Sarandë: Ardit Cikuli, Armando Magllara, Ilir Nikolla dhe Spiro Vaso

Katër kandidatët e Partisë Demokratike për primaret në Bashkinë...

Çfarë do ndodhë me temperaturat? Dhjetori vjen me reshje, kthesa e madhe që pritet tashmë

Dhjetori nis si një vijimësi e vjeshtës, me mot...