Media turke: Takimi Mitsotaki-Erdogan të dielën në Stamboll

- Advertisement -

Sipas mediave turke, pritet të zhvillohet një takim mes Kyriakos Mitsotakis dhe Rexhep Tajip Erdogan.
Konkretisht, sipas raportimeve turke, takimi mes kryeministrit grek dhe presidentit turk do të zhvillohet të dielën në 13 mars në Stamboll.
Sipas raportimeve, dy burrat do të drekojnë së bashku, pas shërbimit.
Kyriakos Mitsotakis do të jetë në Stamboll të dielën e ardhshme, konkretisht në Patriarkanën, në Fanari, për të qenë me prezencën e tij në festën e të dielës ortodokse.
Pas pandemisë do të jetë rasti për tubimin e parë të madh fetar në Stamboll dhe dihet se Kryeministri mban lidhje të ngushta si me Patriarkanën ashtu edhe personalisht me Patriarkun Ekumenik Bartolomeu.
Kryeministri do të jetë në Stamboll, menjëherë pas samitit joformal që do të mbahet të enjten dhe të premten në Paris.

Shperndaje artikullin

Postimet e fundit

Më shumë si ky artikull
Të ngjashme

Reagojnë administratorët pas një proteste…(Video)

Nga Shpresa Dine Pas protestës së shitësve të mishit paraditen...

Shitësit e mishit në protestë për mosfunksionimin e thertores (Video)

Nga Shpresa Dine SARANDE/ Shitës të mishit në Sarandë janë...

Pak fjalë për të madhin Thoma Gjonin.(Video)

Nga Shpresa Dine Thomai ka qënë dhe mbetet një nga...

Me mjeshtrin e drurit, atje në Lefterohorin e largët, usta Bili, sot 92 vjeç(Video)

Nga Shpresa Dine Që 16 -vjeç ka njohur vështirësitë e...